ÇINARCIK HABERLERİ / Yalova

 • Otomobilin Çarptığı Eşek Tedavi Altına Alındı Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, otomobilin çarptığı eşek tedavi altına alındı.
 • MS Hastası Müzikle Hayata Tutundu Yalova'da 26 yaşında yakalandığı MS hastalığı nedeniyle 18 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum olan Munise Mevlana, müzikle uğraşıyor ve internet üzerinden yayınını sürdüren bir radyo kanalında DJ'lik yapıyor Mevlana: 'Dinleyicilerimin beni dinlerken mutlu olmalarını hissetmek beni de mutlu ediyor. Zaten konuşmalarından insanların mutlu olup olmadıklarını, beğenip beğenmediklerini aşağı yukarı anlayabiliyorum. Çok güzel dostlarım oldu'
 • Çınarcık'ta Çanakkale Şehitleri İçin Helva Dağıtımı Çınarcık Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü dolayısıyla şehitler anısına bin 250 kişiye helva ikram etti.
 • Yalova'da Günübirlik Kiralık Dairelere Denetim Çınarcık ilçesinde günübirlik kiralanan daireler denetlendi, bazı daire ve otel sahiplerine yasalara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.
 • Genç Çiftçiler Hibe Desteğiyle Kivi Bahçesi Kurdu Yalova'da, 'Genç Çiftçi Projesi' sayesinde hibe desteği almaya hak kazanan 3 genç, köylerinde kurdukları kivi bahçelerine ilk fidanlarını dikti Çınarcık Kaymakamı Çiftçi: 'Gençler yakın olması nedeniyle İstanbul'a gidiyor ve orada iş arıyorlar. Genç Çiftçi Projesi ile gençlerimizi ilçemize döndürmek istiyoruz' Çiftçi Tuna: 'Köyüme dönerek kurduğum kivi bahçesinin ilk fidanlarını dikmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum'
 • 'Türkiye'de Dış Göç Sorunu Ve Suruç Örneği' Konferansı Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulunda 'Türkiye'de Dış Göç Sorunu ve Suruç Örneği' konulu bir konferans düzenlendi.
 • Yalova'da Uyuşturucu Operasyonları Yalova'da düzenlenen 3 farklı uyuşturucu operasyonunda toplam 1 kilo sentetik kannabinoid maddesi, 95 gram esrar, 8 uyuşturucu hap ile 100 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Evini Uyuşturucu Serasına Çevirdi Yalova’da evini uyuşturucu serasına çeviren bir kişi yakalandı.
 • Yalova'da İlk Gece Maçı Oynandı Yalova spor tarihinin ilk gece maçı Çınarcık ilçesinde bulunan Teşvikiye Şehit Mehmet Yurddaş sahasında oynandı. Maçın ilk santrasını ise AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak gerçekleştirdi. İlk gece maçı Teşvikiye Belediyespor ile Esenköy Belediyespor U-19 takımları arasında oynandı.
 • 'Rakip Oyuncuların Müdahalesiyle Ayaktayım' Yalova'da Süper Amatör Lig maçında dili boğazına kaçtığı için hayati tehlike geçiren kaleci Orhan Yıldız, o an yaşadıklarını anlattı Yıldız: 'En büyük şansım rakip takım oyuncularının müdahale etmesi'.
 • Yalova'da Kaçak Sigara Operasyonu Çınarcık ilçesinde 9 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • Yalova'da 9 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yapılan operasyonda 9 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • Dili Boğazına Kaçan Kaleci Hastanelik Oldu Yalova Süper Amatör Küme'deki maçta takım arkadaşıyla çarpışmasının ardından nefes almakta zorlanan Çınarcık Belediye Spor'un kalecisi hastaneye kaldırıldı.
 • 70'Lik Dede Yüzme Keyfi İçin Kar Kış Dinlemiyor Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy beldesinde oturan Adem Tüccar, kış aylarında da her gün denize giriyor 70 yaşındaki Tüccar: 'Yazkış sürekli yüzüyorum. Kar olsun, yağmur olsun, ocak, şubat olsun benim için fark etmiyor, yüzüyorum. Yazın günde 10 kilometre, kış aylarında ise su çok soğuk olduğundan 500600 metre ya da yaklaşık 1 kilometre kulaç atıyorum' 'Bu dönemde denize girmek kolay değil. Şayet 'bu ihtiyar yüzdü, ben de yüzerim' şeklinde suya dalarlarsa, şok olabilirler'
 • Yaralı Doğan Tedavi Altına Alındı Yalova'nın Çınarcık ilçesinde yaralı olarak bulunan boz doğan tedavi edildi.
 • Yalova'dan Kısa Kısa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon İşleri müdürlüklerini ziyaret etti.
 • Iraklı Ressamdan Atatürk Ve Erdoğan Portreli Teşekkür Ülkesindeki çatışmalar nedeniyle Yalova'nın Çınarcık ilçesine yerleşen Iraklı ressam AlAnbuge, Türkiye'nin kapılarını sığınmacılara açmasına Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portrelerini yaparak teşekkür etti AlAnbuge: 'Erdoğan'ı seviyorum çünkü bizlerin Türkiye'de yaşamasına müsaade ediyor ve Arapları seviyor. Ben birçok ülkeye gittim ancak Türkiye'de problem yok ve insanları çok iyi' 'Türkiye'nin bu kadar güzel olmasının sebebi Atatürk, ondan sonra da Erdoğan'dır. Ben de onların resimlerini yaptım'
 • Yalova'dan Kısa Kısa Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesi̇nde seracılarla bir araya geldi.
 • Renk Körleri İçin 'Renk Tonu Bulucu' Cihaz Çınarcık Atatürk Bilim ve Sanat Merkezindeki iki öğrenci, renk körleri için renk tonu bulucu cihaz geliştirdi Fen bilimler öğretmeni Çancı: 'Tasarımı tamamen bize ait. Öğrencilerimizle beraber ileriki aşamasında Patent Enstitüsüne başvurmak istiyoruz'
 • 65'İnde Okuma Yazma Öğrenmenin Mutluluğunu Yaşıyor Dünyaya geldiği Diyarbakır'da 'kız çocukları okutulmaz' zihniyetiyle okula gönderilmeyen Kadriye Pişkin, Yalova'daki Halk Eğitim Merkezi ve Kent Konseyi tarafından yetişkinlere yönelik açılan kursta 65 yaşında okuma yazma öğrendi Pişkin: 'Telefonuma bir mesaj geldiğinde yanımdakilere okutuyordum. Okuma yazmayı öğrendikten sonra her yere gidebiliyor ve her mesajı da okuyabiliyorum'
 • Avcılar Yabani Hayvanlar İçin Ormana Yiyecek Bıraktı Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, Çınarcık Sürek Avcılar Derneği üyeleri, Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin getirdiği sakatat, arpa, buğday ve mısırı yabani hayvanlar için ormanlık alana bıraktı.
 • Rektörlük Kupası Sona Erdi Yalova Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Rektörlük Halı Saha Turnuvası sona erdi.
 • EMITT'e Yalova Damgası EMITT-21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde ilçe belediyelerinin de yer aldığı stant organizasyona damga vurdu.
 • EMİTT Fuarı'na Doğru Çınarcık Belediyesi, İstanbul'da düzenlenecek EMİTT Fuarı'na katılacak.
 • Yalova Valisi Yılmaz, Çınarcık'ta Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Çınarcık ilçesini ziyaret etti.
 • Doktordan Hastalarına Müzikli Tedavi Yalova'da yürütülen evde bakım hizmeti kapsamında fiziksel tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Dr. Erhan, hastalara ney ve ud çalarak moral veriyorErhan: 'Müzikoterapi diye de bir şey var. Müzikle yüzyıllardır tedavi yapılan bir sistem. Bu ney sesinin verdiği bir huzur bir dinginliğe hepimizin ihtiyacı var' 'Pek çok hastanede İstanbul'da, Avrupa'da ve Amerika'da yoğun bakımlarda müzik dinletiliyor. Böyle bir hizmeti neden sadece özel hastaneler versin, biz de verebiliriz pekala diye düşündük'
 • Yalova'da Teşvikiye Deresi Akmaya Başladı Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye Beldesinde 4 aydır kuru olan Teşvikiye deresi akmaya başladı.
 • Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Balkış, Görevine Başladı Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Cabir Balkış, 11 Ağustos 2016'da uzaklaştırıldığı görevine geri döndü.
 • Yardım Sandığından Öğrencilerin Duygu Yüklü Mektupları Çıktı Yalova'nın Çınarcık ilçesindeki bir okulda Haleplilere yönelik başlatılan yardım kampanyası sandığına, harçlıklarının yanı sıra mektup da atan öğrencilerin yazdıkları okul aile birliği yöneticileri ile idarecileri duygulandırdı.
 • Yalova'da Buzlanmaya Karşı 'Deniz Suyu' Formülü Çınarcık Belediye Başkanı Kurt: 'Deniz suyu kullanarak buzlanmanın hızlı çözülmesini sağladık ve tuz kullanım oranımız düştü'.
 • Yalova'da Sokak Hayvanları Unutulmadı Çınarcık ilçesinde yoğun kar yağışı ve sert kış şartları altında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına belediye ekiplerince yiyecek bırakıldı.
 • Çınarcık Kaymakamı Çiftçi'den Başkan Kurt'a Ziyaret İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Çınarcık Kaymakamlığına atanan Kaymakam Abdullah Çiftçi, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt'a ziyarette bulundu.
 • Teşvikiye'de Baraj Göleti Dondu Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesinde Delmece Yaylası'ndan belde merkezine akan kar ve yağmur sularının oluşturduğu baraj göleti kısmen dondu.
 • Örülen Atkılar Çocuklara Ulaştı Çınarcık Belediyesinin başlattığı 'Çocuklarımız için sevgiyle örüyoruz' adlı proje için kadınların ilkokul öğrencileri için ördüğü atkılar yeni yıl hediyesi olarak öğrencilere dağıtıldı.
 • 'Büyük Yürekler' Küçük Bedenler İçin Atkı Örüyor Yalova'nın Çınarcık Belediyesince 'Çocuklarımız için sevgiyle örüyoruz' sloganıyla başlatılan ve karamsarlığı çağrıştırdığı için siyah ip kullanılmasının istenmediği projeye destek verenler, ilkokul öğrencileri için rengarenk atkı örüyor Çınarcık Belediye Başkanı Kurt: 'Kadınlarımız, günlerde, evlerinde, iş yerlerinde atkı örerek günlerini geçiriyorlar. Bu durum bize büyük mutluluk veriyor' Kampanyaya destek veren Çakal: '72 yaşında bir ev hanımıyım. Hiç örgü falan bilmem ama öyle teşvik ettiler ki örmeyi öğrendim. Hemen yün alıp, örgüye başladım. İki tane ördüm bile'
 • Yalova'dan Kısa Kısa Çınarcık Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Birimi, 2016 yılında 240 sokak hayvanın tedavi edildiğini bildirildi.
 • Öğrencilerin Kışlık Giysileri UEDAŞ'tan Sosyal sorumluluk kapsamında her yıl köy okulu öğrencilerinin kışlık giysi ihtiyaçlarını karşılayarak eğitim alanında ise kütüphaneler kuran Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) öğrencileri bu yıl da unutmadı. Son olarak Yalova’da iki okula yardımda bulunan UEDAŞ bu yıl bin öğrenciye kışlık giysi dağıtacak.
 • Yalova'da Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yiyecek Bırakıldı Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Alğan: 'Bu hafta bin 500 kilogram yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptık. Sadece besi yemi olarak buğday değil, sakatatlar da bırakıyoruz'
 • Çınarcık Kaymakamlığına Atanan Çiftçi, Göreve Başladı Çınarcık Kaymakamlığına atanan Abdullah Çiftçi, görevine başladı.
 • Roma Döneminin Su Kemerleri Turizme Kazandırılacak Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Roma dönemine ait su kemerleri ve kanallarının gün ışığına çıkarılması için proje çalışması başlatıldı Teşvikiye Belediye Başkanı Meydan: 'Bu zamana kadar kimse ilgilenmedi. Bu kemerleri gün yüzüne çıkarıp, Çınarcık ve Teşvikiye'nin turizmine katkı sağlamasını hedefliyoruz. İl Özel İdaresi ile görüştük, bununla ilgili proje yaptırıyoruz'
 • Yalova'da Kaçak Sigara Operasyonu Yalova'da düzenlenen operasyonda, 20 bin 35 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • Şehit Er Yurddaş'ın İsmi Stada Verildi Yalova'nın Çınarcık ilçesi Teşvikiye Beldesinde Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı desteği ile yaptırılan sentetik çim sahaya 1991 yılında Şırnak'ta vatani görevini yaparken şehit düşen Mehmet Yurddaş'ın ismi verildi.
 • Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler Ödülendirildi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ilkokul 2, 3 ve 4.sınıf öğrencileri için düzenlenen 'Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda' Ulusal Resim Yarışmasında iller bazında Yalova'dan ilk 3'e giren öğrencilere ödülleri verildi.
 • İl İnsan Hakları Kurulu Fidan Dikti Yalova Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla huzurevi bahçesine 10 ıhlamur fidanı dikti.
 • Köpeğe Çarpmamak İçin Manevra Yapan Otomobil Devrildi Sürücünün yaralandığı kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Ödüllü 'Atel'e Sponsor Arıyorlar Yalova'nın Çınarcık ilçesindeki bir lisenin öğrencileri tarafından, burkulma ve kırılma gibi travmalarda düzgün şekilde sabitlemenin yanı sıra soğuk ve sıcak uygulamalara da olanak sağlayacak şekilde geliştirilen 'termojelli şişme atel'in seri üretimini amaçlanıyor TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda sergilenmeye değer görülen, TPE'den Faydalı Model Belgesi verilen atel, soğuk ve sıcak uygulamada mevcut ısıyı 2 saate kadar koruyabiliyor.
 • Ortaokul Öğrencisi Engelini Azmiyle Aşıyor Yalova'da yaşayan Görme engelli Şevval Baday, 20162017 eğitimöğretim yılı birinci dönem TEOG sınavında 120 sorudan 112'sini doğru cevapladı Baday: '7 senedir keman çalıyorum ve görme engelliyim. Ama görme engelim benim için hiçbir zaman engel olmadı. Ben neyi hedeflediysem, ona ulaşmak için her zaman çalıştım, çabaladım''Benim durumumda olan arkadaşlarım kesinlikle görme engellerini sorun etmesinler çünkü çalışarak ve çabalayarak her engel aşılabilir'
 • Maltepe Dolgu Projesi Öğrencilere Anlatıldı İBB Üst Yapı Projeler Müdür Yardımcısı Yazar: 'Dolgu yapıyoruz ama dolgunun üzerine de her türlü inşaatı yapamıyoruz. Zaten Maltepe Dolgu Projesinde de çoğunluk yeşil alandır ve yapılaşma çok azdır. Amacımız da buydu yeşil alan kazandırmaktı'
 • Asırlardır At Ve Katıra Yan Biniyorlar Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy'de asırlardır at ve katırlarına yan binen köylüler, Türk dünyasının mizah kahramanı Nasreddin Hoca'yı hatırlatıyor Şenköy Muhtarı Uçar: 'Attan düşmemek ve hayvanın rahat yürümesi için ata yan binilir' 90 yaşındaki Uçar: 'Yan binince hafif bir tehlikede inmesi kolay olur'.
 • İş Yerinde Kalp Krizi Geçiren Iraklı Göçmen Öldü Çınarcık ilçesinde bir fırında çalışan 23 yaşındaki Irak uyruklu kişi, işyerinde kalp krizi geçirerek öldü.
 • Alacak Kavgasında Yeğenini Vurarak Öldürdü Yalova’nın Çınarcık ilçesinde dayı ile yeğen arasındaki alacak verecek tartışması cinayetle bitti. Alacağı için 22 yaşındaki yeğenini tabanca ile öldüren dayı gözaltına alındı.
 • Kamyonet Devrildi Açıklaması 2 Yaralı Çınarcık ilçesinde kamyonetin devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
 • Yalova Kent Ormanı'nda Sonbahar Çınarcık ilçesi Teşvikiye beldesinde 2005 yılında 95 hektar alanda kurulan Yalova Kent Ormanı, sonbaharın güzelliklerini görmek isteyen turistlerin ilgi odağı oldu.
 • Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı Açıklaması 'Bizim gençliğe bir özür borcumuz var. Onların ülkesine hassasiyetlerini anlayamadık. Oysa onlar bize 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhunu yeniden gösterdiler'
 • AK Parti'den Kan Bağışı Kampanyası AK Parti Çınarcık İlçe Başkanlığı, Kızılay Haftası dolayısıyla Kızılay Yalova şubesi tarafından oluşturulan mobil kan toplama aracında toplu kan bağışında bulundu.
 • Elektronik Ölçüm Kivide Kaliteyi Artırıyor Kivi hasadı öncesi elektronik ölçüm yapan üreticiler, daha kaliteli ürün elde ediyor Çınarcık Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Demirhan: 'Kivinin hasat zamanı diğer meyveler gibi gözle değil refraktometre yardımıyla, ürünün içindeki suda çözünen kuru madde miktarı ölçülerek belirlenmektedir' Kocadere Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Akıncı: 'Bu cihaz sayesinde ürünümüzün kalitesi, verimliliği artmaktadır'.
 • Delmece Ve Kent Ormanı Treaking Meraklılarının Gözdesi Yalova’nın en önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesindeki Delmece yaylası ve Kent Ormanı, doğa yürüyüşü meraklılarının ilgisini çekmeyi sürdürüyor.
 • Tur Midibüsü Takla Attı Açıklaması 21 Yaralı Yalova’nın Çınarcık ilçesinin Teşvikiye beldesinde tur midibüsünün takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 21 yolcu yaralandı.
 • Yalova'da Midibüs Takla Attı Açıklaması 21 Yaralı Yalova’nın Çınarcık ilçesinin Teşvikiye beldesinde tur midibüsünün takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 21 yolcu yaralandı.
 • Müziğe Adanan Bir Ömür Müzik tarihine ismi altın harflerle yazmış ünlü şarkıcı Yıldız Tezcan, 9 yaşında başladığı müzik hayatına 62 yıldır devam ediyorTezcan: '20 tane altın plak ve altın tacım var. Arkalı, önlü olarak 475 tane plak okumuşum. 45 tane de başrol filmim var. İlk filmim Yılmaz Güney ile birlikte oynamıştık. En son Aytaç Arman'la birlikte Ezo Gelin filmini yaptım'
 • Yalova'dan Kısa Kısa Yalova'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı belli oldu.
 • Çınarcık'ta Yeni Tedavi Yöntemleri Çınarcık Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde, ESWT yöntemiyle tedaviye başlandı.
 • Hayırseverden Eğitime Destek Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde 'Eğitime Yüzde 100 Destek' kampanyası kapsamında hayırsever Kamile Başkan, vefat eden eşi Muhsin Başkan adına anaokulu yaptırdı.
 • Yalova'da Öğrencilerde Zehirlenme Şüphesi Yalova'nın Çınarcık ilçesinde 12 ilköğretim okulu öğrencisi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
 • Çınarcık'ta Bin Kişiye Aşure Aağıtıldı Muharrem ayı dolayısıyla Çınarcık Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nda düzenlenen anma programında bin kişiye aşure ikram edildi.
 • KOSGEB İle Hayalindeki İşi Kurdu Çınarcık ilçesinde KOSGEB ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) iş birliğiyle 'KOSGEB ile hayalindeki işi kur' adlı girişimcilik kursu eğitimlere başladı.
 • Yalova 28 Kez Sallandı Yalova’da 1 gecede 28 deprem meydana geldi.
 • Yalova'da korkutan deprem Marmara’da Yalova Çınarcık, 3.5 büyüklüğünde deprem ile sarsıldı. Deprem İstanbul dahil bir çok ilde hissedildi.
 • Yalova'da Uyuşturucu Operasyonu Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy beldesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 2 kilogram kubar esrar ile 100 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Çay Bahçesindeki Hırsızlık Güvenlik Kamerasına Yansıdı Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, bir çay bahçesindeki para kasasından hırsızlık anı güvenlik kamerasınca görüntülendi.
 1  2  ...  8  9 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !